Повернутися до звичайного режиму

Районна конференція учителів початкових класів і вихователів дошкільних навчальних закладів «Професійна компетентність педагога в умовах наступності дошкільної та початкової освіти»

Неперервність освіти визначається як один із пріоритетних напрямів її модернізації.

Актуальність питання співпраці дошкільного закладу та школи визначено Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, в якому обумовлено соціальну необхідність зміни орієнтації при організації педагогічного процесу на особистісно-ціннісну та його узгодження із новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

Якщо дошкільна освіта якісно змінилась у плані розуміння цілей підготовки дитини до школи та реалізації її вікових можливостей на шостому році життя, то й початкова школа не може лишитися у межах давніх уявлень про опору тільки на предметну готовність своїх найменших учнів до навчання. У початковій школі необхідно створити умови для подальшого повноцінного розвитку здобутків дошкільного віку і водночас для формування новоутворення молодшого шкільного віку – навчальної діяльності як провідної.

Цілісність процесу становлення особистості дитини, внутрішні зв'язки в змісті навчально-виховної роботи, методах педагогічного керівництва, формах організації діяльності удошкільному навчальному закладі і початкових класах загальноосвітньої школи – це актуальні питання, які стали предметом обговорення на районній конференції учителів початкових класів і вихователів ДНЗ «Професійна компетентність педагога в умовах наступності дошкільної і початкової освіти», що відбулася 22 березня ц.р. на базі Цюрупинської гімназії.

Захід відкрив начальник відділу освіти районної державної адміністрації Валерій Котюк, який акцентував увагу присутніх на актуальності теми конференції в контексті реформування освіти в Україні, а також вручив грамоти за ефективну роботу щодо забезпечення наступності дошкільної і початкової освіти, результативну підготовку дітей до навчання в школі методичним об’єднанням учителів початкових класів Цюрупинської СШ І-ІІІ ст. № 2, Козачелагерської, Виноградівської і Брилівської ЗОШ І-ІІІ ст., педагогічним колективам Козачелагерського, Виноградівського і Брилівського ДНЗ.

Баченням вирішення проблеми наступності, створення умов для реалізації в освітньому процесі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів єдиної, динамічної, перспективної системи особистісного творчого зростання дитини поділилася завідувач КУ «Цюрупинський районний методичний кабінет» Оксана Павлова.

Про науково-методичний супровід реалізації наступності дошкільної і початкової освіти в умовах реформаційних процесів доповіла методист ЦРМК Ірина Левицька. З питанням про організацію освітнього процесу в ДНЗ в контексті упровадження Базового компоненту дошкільної освіти та в умовах варіативності програм виступила методист ЦРМК Світлана Альохіна.

Наталія Васильєва, методист ЦРМК, розкрила питання готовності шестирічної дитини до навчання в школі та створення умов для її адаптації у першому класі.

Науково обґрунтованими і практично спрямованими були виступи учителів Галини Буряк, Ірини Фадєєвої, Лариси Онопрієнко, які працюють у цьому навчальному році з першокласниками.

Особливузацікавленість в учасників конференції викликали виступи про створення психолого-педагогічних умов для адаптації майбутніх першокласників з досвіду роботи заступника директора з НВР Цюрупинської СШ І-ІІІ ст. № 2 Олени Димченко, завідувача Брилівського ДНЗ Валентини Бурделенко, вихователя-методиста Виноградівського ДНЗ Тетяни Оліферчук.

Червоною ниткою у ході всієї конференції звучала думка про те, щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у роботі дошкільного закладу та школи важливо, щоб їх співробітництво було довготривалим і нерозривним, робота - системною і плановою, а завдання - комплексними та інтегрованими. За підсумками роботи конференція прийняла ухвалу.

З матерілами проведення Конференції можна ознайомитися у вкладеннях

Галерея "Районна конференція учителів початкових класів і вихователів ДНЗ 22 березня 2016 р."

Кiлькiсть переглядiв: 935

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.