Районний семінар учителів початкових класів у Раденській ЗОШ І-ІІІ ст.

Початкова освіта – перший рівень загальної середньої освіти, який, зберігаючи наступність із дошкільним періодом, забезпечує подальше становлення і розвиток особистості дитини, закладає базу для її навчання в основній школі.

Завданням надзвичайної ваги для вчителя початкових класів є утримання у дитини позитивного ставлення й інтересу до навчання, які реалізовуються сукупністю навчальних предметів, кожен з яких — це важлива складова частина змісту початкової освіти.

Навчальні дисципліни дозволяють розширювати і поглиблювати уявлення школярів про навколишній світ, допомагають розвивати образне та логічне мислення, творчі здібності дітей, сприяють формуванню загальнонавчальних умінь, навичок та закладають основи світогляду. Але на сучасному етапі розвитку національної освіти навіть найповніше використання можливостей програм з усіх навчальних предметів не дасть бажаного результату. Здійснюючи навчально-виховний процес, необхідно спиратися не лише на традиційну методику чи перевірені практикою здобутки, а й шукати нові підходи до розв’язання завдань, поставлених сьогоденням. Нині особливо гостро постає проблема пошуку внутрішніх резервів підвищення результативності навчання.

В Україні принцип інтеграції проголошений основним принципом реформування освіти поряд з принципами гуманізації та демократизації. Нині розробляється і впроваджується безліч освітніх технологій, що базуються на інтегративних підходах. Проте питання, що таке інтегрований урок, залишається суперечливим, проблема впровадження інтегрованих занять в початковій школі мало досліджена, принцип інтеграції недостатньо відображений у чинних підручниках, учителі, не маючи чіткої системи методичних рекомендацій, вимушені розв’язувати вказані проблеми на емпіричному рівні. Тому для розгляду на районному семінарі учителів початкових класів, який відбувся 18 лютого ц.р. на базі Раденської ЗОШ І-ІІІ ст., було обрано тему «Інтегрований урок як один із чинників соціалізації дітей молодшого шкільного віку».

Пошуки розв’язання суперечливих питань інтеграції привели учителів початкових класів цього навчального закладу спільно з вихователями Раденського ДНЗ до розробки цільового проекту «Формування духовно-моральних цінностей особистості дошкільника і молодшого школяра в контексті інтегрованого освітнього простору», результати роботи за яким були представлені у ході роботи семінару головою шкільного МО Рудичік Т.О..

Учасники заходи розглянули теоретичні аспекти інтеграційних процесів у початковій школі. Питання про технологію інтегрованого уроку та досвід своєї роботи представили учителі Костогризівської ЗОШ І-ІІІ ст. Паролова Л.О., Бурдюг Т.В..

Педагоги відвідали відкриті інтегровані уроки: у 2 класі (математики і природознавства) учителя Рудичік Тетяни Олександрівни, у 4 класі (українська мова і трудове навчання) учителя Курепіної Інни Володимирівни. На уроках учителі Раденської ЗОШ І-ІІІ ст. використали різноманітні форми та методи організації навчальної діяльності, які сприяли розкриттю суб’єктивного досвіду учнів; створили атмосферу зацікавленості кожного учня в роботі класу.

Схвальні відгуки присутніх отримав інтегрований виховний захід вихованців дошкільного навчального закладу (завідувач Білецька Л.Д.) і учнів початкової школи «Свято рідної мови», на якому діти продемонстрували не тільки свої таланти співати, танцювати, декламувати поезії, а й виражали свої патріотичні почуття: любов до рідної мови, материнського слова, батьківської пісні, до своєї землі і свого народу.

Учителі початкових класів ЗНЗ району ознайомилися з матеріально-технічною базою початкової школи Раденської ЗОШ І-ІІІ ст. та відмітили естетичне оформлення навчальних кабінетів.

Слухачі висловили слова щирої вдячності за високий рівень підготовки до районного семінару та побажання творчих успіхів, невичерпного натхнення і наснаги директору Раденської ЗОШ І-ІІІ ст. Шейко Катерині Михайлівні, заступнику директора з НВР Баб’як Ользі Миколаївні, педагогам закладу.


З матеріалами семінару можна ознайомитися у вкладеннях

Кiлькiсть переглядiв: 2303

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.